Міжмережеві екрани покликані захистити користувачів від загроз із кіберпростору, таких, як програми вимагачі, трояни, мережеві хробаки, віруси, шпигунське програмне забезпечення (Petya.A, NotPetya, GoldenEye, WannaCry, Bad Rabbit, ботнет VPNFilter, тощо). Жертвами атак кіберзлочинців можуть стати як державні організації так і великі бізнес корпорації, ніхто не застрахований окрім тих хто знає як захиститися.
Для захисту від більшості прямолінійних атак на внутрішню інфраструктуру організації використовуються міжмережеві екрани (NGFW/NGIPS).
Якщо потрібно захиститися від вхідного шкідливого програмного забезпечення, від небажаної розсилки (спаму), атак через вкладення у листи (phishing) та атак типу відмови в обслуговуванні, тоді потрібні шлюзи захисту електронної пошти (E-mail security gateway).
Шлюзи захищеного веб доступу (Web security gateway) покликані задля організації безпечного користування ресурсами в мережі Інтернет внутрішніх користувачів організації.
Міжмережеві екрани захисту веб додатків (Web application firewall) створені для захисту корпоративних веб ресурсів або публічних веб сервісів. Він розгортається перед веб-додатками та аналізує двонаправлений веб-трафік виявляючи та блокуючи все зловмисне.
Для протидії або пом'якшення впливу розподілених атак відмови в обслуговуванні (DDoS) на мережі організацій, які підключені до Інтернету встановлюються шлюзи захисту від DDoS атак (DDoS Attack Mitigation Appliance).